Po raz pierwszy papież Franciszek napisał rozważania Drogi Krzyżowej w Koloseum

Po raz pierwszy papież Franciszek napisał rozważania Drogi Krzyżowej, której będzie przewodniczył w Wielki Piątek w rzymskim Koloseum - podał we wtorek Watykan. Jak wyjaśniono, rozważania te wpisują się w kontekst ogłoszonego przez papieża Roku Modlitwy.

"W modlitwie z Jezusem na Drodze Krzyża" - to tytuł rozważań, które będą towarzyszyć 14 stacjom Via Crucis.

Watykańskie biuro prasowe podkreśliło, że w tekście znajdą się mniej bezpośrednie, ale szersze odniesienia do aktualnej sytuacji.

W poprzednich latach rozważania Drogi Krzyżowej pisali biskupi, zakonnicy, całe rodziny, młodzi ludzie, uczniowie, małżonkowie, misjonarze, migranci, uchodźcy - przypomniał portal Vatican News. W tym roku, po raz pierwszy w swym pontyfikacie, przygotował je Franciszek.

W 2000 roku, a więc w Roku Świętym, tekst napisał Jan Paweł II.

Z Watykanu nie napłynęły żadne nowe informacje na temat ewentualnych zmian dotyczących udziału papieża w wieczornym nabożeństwie w Koloseum. W zeszłym roku nie uczestniczył w Drodze Krzyżowej, ponieważ wracał do zdrowia po pobycie w szpitalu z powodu zapalenia płuc. Zgodnie z tegorocznym programem Franciszek ma przewodniczyć tej uroczystości.

Od ponad miesiąca papież zmaga się z problemami z głosem z powodu przedłużającej się infekcji dróg oddechowych. W Niedzielę Palmową nie przeczytał homilii podczas uroczystej mszy na placu Świętego Piotra.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg