Kolęda dzieci na rzecz rówieśników w Sudanie Południowym

Rozpoczyna się dzisiaj kolęda misyjna, którą prowadzą najmłodsi z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku hasłem akcji są słowa „Dzieci nie na sprzedaż”.

Ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, podkreślił, że choć w lipcu Sudan Południowy ogłosił niepodległość, to jednak sytuacja jego najmłodszych mieszkańców nie poprawiła się. Stąd w tym roku kolędnicy mają zwrócić uwagę na problem sprzedaży dzieci.

„Wzorem lat ubiegłych staramy się przy okazji akcji «kolędników misyjnych» podkreślić jakiś problem, który dotyka dzieci w krajach misyjnych. Były to dzieci żołnierze, dzieci bez imienia, a teraz «Dzieci nie na sprzedaż», bowiem w Afryce w Ugandzie, Sudanie, Liberii, w Sierra Leone, a w Azji w Wietnamie dochodzi do tego, że dzieci są porywane i potem albo sprzedawane dla okupu, albo też wykorzystywane w niewolniczej pracy” – stwierdził ks. Atłas.

Kolęda misyjna potrwa do 6 stycznia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIECI, KOLĘDA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.