Nie tylko we wspomnienie św. Jana Pawła II warto wrócić do lektury „Listu do artystów” i do myślenia o sztuce jako o powołaniu.
Aby sztuka mogła dopowiedzieć coś do teologii, musi oderwać się od jej języka. Dlatego w poezji Karola Wojtyły najbardziej cenię rozmach jego wizji.
Chrześcijanie stanowić mogą nawet 10 proc. ludności Półwyspu Arabskiego. Jednak jest to grupa mocno prześladowana.
W odnalezionym „Kazaniu na Areopagu” Karol Wojtyła mówi o najważniejszych prawdach naszej wiary i krok po kroku je objaśnia. Robi to w sposób bardzo logiczny i przejrzysty, trafiając najpierw do rozumu, a dopiero potem do serca.
Wbrew medialnej otoczce to nie seksualne skandale były w centrum Światowego Spotkania Rodzin. Ważniejsze okazały się wychowanie dzieci, małżeńska codzienność i… latające talerze.
Tą wizytą papież Franciszek wkroczył w serce peruwiańskiej kultury. Mieszkańcy regionów dotkniętych różnymi rodzajami biedy poczuli wreszcie, że nie są sami.
Po wizycie w Chile Franciszek przybywa do Peru – kraju pełnego kontrastów, z bardzo podzielonym społeczeństwem. Hasło tej pielgrzymki „Zjednoczeni w nadziei” opisuje więc raczej wyzwanie niż stan obecny.
Zjednoczone Emiraty Arabskie to nietypowy kraj islamski, funkcjonujący głównie dzięki imigrantom. Prawie milion chrześcijan może tu swobodnie praktykować swoją wiarę. O ile nie próbują nawracać muzułmanów.
Arcydzieło chrześcijańskiej sztuki kupione przez szejka za astronomiczną kwotę i wystawiane w sercu muzułmańskiego kraju? Takie rzeczy tylko w Emiratach.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Maj, który przeżywamy w szczególnym czasie dla Kościoła i dla każdego z nas, jest zaproszeniem do modlitwy w intencji godnych warunków pracy.