Komentarze 8
 • sorcier
  25.09.2015 17:32
  sorcier
  Szukałem słów: "Jezus" i "Bóg". Nie znalazłem słowa "Jezus", słowo "Bóg" pojawia się raz - na samym końcu.
  Proszę porównać to z poprzednimi wystąpieniami papieży w ONZ.
 • SiweWlosy
  25.09.2015 18:26
  Nie ma też w przemówieniu słowa Królestwo" ani żadnej Jego odmiany. Nie ma też słowa Biblia. Zamiast przytoczyć coś z Biblii na temat jedności i miłości wśród braci to wolał przytoczyć coś z argentyńskiej epopei narodowej.

  Nie szczędził też słow pochwał pod adresem ONZ i jej dotychczasowych osiągnięć. Powiedział w zakończeniu, że są one "zadatkiem bezpiecznej i szczęśliwej przyszłości dla przyszłych pokoleń."

  Czy on i jego kardynałowie naprawdę proszą w modlitwie: "...przyjdź Królestwo twoje i bądź wola twoja jako w niebie tak i na ziemi?"
 • Ajja
  25.09.2015 18:54
  Jesteśmy świadkami starcia cywilizacji. Na świecie muzułmanie ucinają ludziom głowy, Europie grozi zalew przez agresywnych, domagających się przywilejów imigrantów, coraz więcej państw propaguje zboczenia, rodziny zmieniają się w karykatury rodzin a papież mówi gładkie slogany, które nikogo nie przebudzą, nie nakłonią do działania. I czy obecnie aż tak ważnym problemem jest ochrona środowiska?
 • ksadamkaczor64
  25.09.2015 20:18
  ksadamkaczor64

  Papież Jan Paweł II, Przemówienie do Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku (fragment), 5 października 1995 r.:

  "Jako chrześcijanin muszę też dać świadectwo, że fundamentem mojej nadziei i ufności jest Jezus Chrystus, którego dwutysiąclecie narodzin będziemy obchodzić u zarania nowego Millennium. My, chrześcijanie, wierzymy, że w Jego śmierci i zmartwychwstaniu została w pełni objawiona miłość Boga i Jego troska o całe stworzenie. Jezus Chrystus jest dla nas Wcielonym Bogiem, który wszedł w dzieje ludzkości. Właśnie dlatego chrześcijańska nadzieja wobec świata i jego przyszłości ogarnia każdego człowieka: nie ma nic autentycznie ludzkiego, co nie znajdywałoby oddźwięku w sercach chrześcijan. Wiara w Chrystusa nie skłania nas do nietolerancji, przeciwnie – każe nam prowadzić z innymi dialog oparty na szacunku. Miłość do Chrystusa nie odbiera nam zainteresowania innymi, ale raczej skłania nas, by troszczyć się o nich, nie wykluczając nikogo, a co najwyżej okazując szczególną uwagę najsłabszym i cierpiącym. Dlatego gdy zbliżamy się do dwutysiąclecia narodzin Chrystusa, Kościół nie żąda niczego innego, jak tylko możliwości głoszenia, z szacunkiem należnym innym, tego orędzia zbawienia, oraz umacniania w duchu miłości i służby solidarności całej ludzkiej rodziny."

 • Oremus
  26.09.2015 00:40
  Ile razy padło słowo Bóg w czasie przemówienia w ONZ?
  1 raz na koniec: "I pray to Almighty God that this will be the case, and I assure you of my support and my prayers..."
  Ile razy padło słowo Jezus Chrystus - ani razu.
  Ile razy w Kongresie USA? Szukajcie sami.
  Potrzeba wielkiej modlitwy za Papieża Franciszka.
 • taka prawda
  26.09.2015 11:30
  Zlikwidowanie wykluczenia społecznego i ekonomicznego ludzi oraz skuteczna ochrona i poprawa środowiska naturalnego są kluczowe dla przetrwania człowieka i zwierząt na tej planecie.Jeśli kogoś interesuje wyłącznie tzw.Królestwo Niebieskie to jego sprawa i ...wolna droga.
 • ana
  26.09.2015 13:26
  To przemówienie działacza społecznego o raczej lewicowych poglądach a nie papieża.
 • Zatroskany
  28.09.2015 20:32
  W czasie przemówienia w ONZ papież wsparł ONZowską „Działań na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030”. Dosłownie powiedział:

  "Przyjęcie „Działań na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030” na rozpoczynającym się dziś szczycie światowym jest ważnym znakiem nadziei. Ufam też, że konferencja w Paryżu w sprawie zmian klimatycznych osiągnie porozumienia fundamentalne i skuteczne." [cytat za GN]

  Jednakże ta agenda zawiera plany dotyczące wspierania tzw. planowania rodziny, co w żargonie ONZ oznacza nie mniej ni więcej antykoncepcję i aborcję. A do tego wspomniano tam o wspieranie "równości genderowej" i danie władzy kobietom i dziewczynkom - standardowe żądanie lewicowych feministek. Dosłownie:

  The 17 Sustainable Development Goals and 169 targets .... They seek ... to achieve gender equality and the empowerment of all women and girls.

  We are committed to ensuring universal access to sexual and reproductive health-care services, including for family planning, information and education.

  https://sustainabledevelopment.un.org/post2015/transformingourworld

  Jaki to więc znak nadziei?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg