Dużo dobrej młodzieży

Młodzież, która przyjechała do Madrytu na ŚDM, jest wspaniała - twierdzi towarzyszący w Madrycie młodym Polakom biskup.

Mam nadzieję, że wydarzenia Światowego Dnia Młodzieży będą promieniowały na codzienne życie młodych - powiedział przebywający w Madrycie bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży. Ordynariusz radomski zwrócił również uwagę na „wspaniałe uczestnictwo” Polaków w głoszonych podczas ŚDM katechezach. Zdaniem biskupa „Mamy bardzo dużo dobrej młodzieży” - podkreślił hierarcha. Jak zauważył młodzi są gotowi do pomocy, współpracy i naprawdę bardzo ofiarnie znoszą trudny spotkania, jak i pewne niedociągnięcia organizacyjne gospodarzy.

Bp Tomasik podkreślił wspaniałe uczestnictwo młodych Polaków w katechezach, które głoszone były w ciągu ostatnich trzech dni na terenie całego Madrytu. „Ich chwile modlitwy są pięknym wyzwaniem wiary i to jest najważniejsze” - wskazał krajowy duszpasterz młodzieży. Wyraził również nadzieję, że spotkanie w Madrycie będzie promieniowało i zostanie przeniesione do normalnego, codziennego życia.

Ordynariusz radomski był jednym z siedmiu polskich biskupów, którzy głosili katechezy dla Polaków w czasie ŚDM w Madrycie. Oprócz bp. Tomasika prowadzili je również: kard. Kazimierz Nycz, bp Krzysztof Nitkiewicz, bp Andrzej Czaja, bp Wojciech Polak, bp Marek Jędraszewski i bp Marek Mendyk.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg