Papież uczył teologii miłości a nie seksu

Wypaczone pojęcie miłości i seksu utrudnia zrozumienie nauczania bł. Jana Pawła II na temat ludzkiej miłości – ostrzega sekretarz Papieskiej Rady ds. Rodziny.

W wywiadzie dla agencji CNA bp Jean Laffitte zauważył, że zbytnie koncentrowanie się na seksie i ciele przy lekturze papieskich katechez o miłości z lat 1979-1984 może sprawić, że nie uchwycimy ich właściwego sensu. Jan Paweł II zawsze postrzegał ludzką miłość w szerokim kontekście Bożego powołania do miłości. Był świadomy misterium płciowości, które polega na udziale mężczyzny i kobiety w przekazywaniu życia i pośredniczeniu tym samym w dziele stworzenia – podkreśla sekretarz Papieskiej Rady ds. Rodziny. Przyznaje, że piękno seksu oraz piękno ludzkiego ciała mogą pociągać. To normalne, ale nie wolno zawężać perspektywy – dodaje. Mówiąc o kontrowersjach wokół interpretacji katechez Jana Pawła II, bp Laffitte zachęca do ich lektury w pełnej wersji. W jego przekonaniu są one dostępne dla wszystkich. Dotyczą bowiem sfery życia, która jest wspólna dla wszystkich ludzi, bez względu na ich intelektualny potencjał.

Dodajmy, że aktualny sekretarz Papieskiej Rady ds. Rodziny jest absolwentem Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II. Należy też do Wspólnoty Emmanuel.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg