Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

30 kwietnia o 20 w Koszalinie będzie zorganizowane czuwanie przed beatyfikacją Jana Pawła II. Rozpocznie je Msza święta przed koszalińskim ratuszem, którą odprawi bp Edward Dajczak. Po Mszy uczestnicy przejdą przed papieski pomnik. Przed ratuszem zaś będzie można wysłuchać zorganizowanego z okazji beatyfikacji papieża Polaka koncertu.

1 maja będzie można w telewizji oglądać transmisję z uroczystości beatyfikacyjnych. W związku z tym kuria zaapelowała na swoich stronach internetowych do księży diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, aby w tym dniu tak ułożyli program nabożeństw, by wierni mogli zobaczyć beatyfikację Jana Pawła II w telewizji.

W tym roku diecezja będzie dziękowała za wizytę Jana Pawła II. Obchody XX rocznicy tamtych wydarzeń będą rozbudowane. 28 maja  w kościele pw. Ducha Świętego wystąpi Stanisław Soyka ze swoją muzyczną interpretacją "Tryptyku rzymskiego". Następnego dnia abp Józef Michalik będzie przewodniczył rocznicowej Mszy świętej. 1 czerwca w modlitwie różańcowej wierni diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w katedrze w Koszalinie podziękują za pielgrzymkę Jana Pawła II. Na zakończenie zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski.

4 czerwca 0 10.00 w bazylice w Kołobrzegu bp Dajczak wyświęci nowych kapłanów. Tego samego dnia na Górze Chełmskiej o godzinie 17.00 będzie przewodniczył Mszy świętej - w XX rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. 5 czerwca o 14.00 z kościoła pw. Ducha Świętego wyruszy Marsz dla życia i rodziny. Uczestnicy przejdą pod ratusz, gdzie o 16 rozpocznie się koncert i piknik rodzinny.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama