Niech Maryja wspiera rodziny

- Niech Maryja Panna wspiera rodziny w miłości i zaangażowaniu wychowawczym, niech uczyni płodnymi nasiona powołania, jakie Bóg rozsiewa hojnie wśród młodych - życzył Benedykt XVI Sycylijczykom w niedzielnych rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w Palermo

Ojciec Święty przemawiał do wiernych na zakończenie Mszy św., której przewodniczył przed południem w tym mieście.

Papież przypomniał, że Sycylia jest usiana sanktuariami maryjnymi. - Z tego miejsca czuję się duchowo w centrum tej „sieci” pobożności, która łączy wszystkie miasta i wszystkie krainy wyspy - mówił Benedykt XVI. Podkreślił, że to właśnie Maryi Pannie pragnie powierzyć cały lud Boży żyjący na tej umiłowanej ziemi.TŁUMACZENIE:
„Niech wspiera Ona rodziny w miłości i w zaangażowaniu wychowawczym, niech zapłodni nasiona powołania, jakie Bóg rozsiewa hojnie wśród młodych, niech dodaje odwagi w chwilach prób, nadziei w trudnościach, nowego zapału w pełnieniu dobra. Niech Madonna pocieszy chorych i wszystkich cierpiących i niech pomaga wspólnotom chrześcijańskim, aby nikt w nich nie czuł się zmarginalizowany lub potrzebujący, ale aby każdy, a zwłaszcza najmniejsi i najsłabsi, czuł się przyjęty i doceniony.”

Ojciec Święty zaznaczył, że Maryja jest wzorem życia chrześcijańskiego. - To Ją proszę przede wszystkim, aby sprawiła, żebyśmy wkroczyli szybko i radośnie na drogę świętości, idąc śladami tak wielu światłych świadków Chrystusa, synów ziemi sycylijskiej - mówił papież.TŁUMACZENIE:
W tym kontekście pragnę przypomnieć, że dziś w Parmie jest ogłaszana błogosławioną Anna Maria Adorni, która w XIX wieku była przykładną żoną i matką, a następnie, gdy owdowiała, poświęciła się dziełom miłosierdzia wobec kobiet w więzieniach i przeżywających trudności, do służenia którym utworzyła dwa Instytuty zakonne. Matka Adorni, ze względu na swą ciągłą modlitwę, była nazywana „ Żywym Różańcem”.”

Ojciec Święty przybył na Sycylię w związku ze zlotem rodzin i młodzieży. W wygłoszonej homilii Benedykt XVI zachęcił mieszkańców tej włoskiej wyspy do odważnego życia i świadectwa wiary. Ojciec Święty potępił przy tym zorganizowaną przestępczość i bierność wobec jej rozmaitych przejawów. W Eucharystii w Palermo wzięło udział ponad 100 tys. wiernych z 18 sycylijskich diecezji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg