Przesłanie papieża bardzo dobrze przyjęte

Przesłanie Benedykta XVI o wkładzie wiary chrześcijańskiej w społeczeństwo zostało w Wielkiej Brytanii bardzo dobrze przyjęte – uważa Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, ksiądz Federico Lombardi.

Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami w Birmingham po beatyfikacji kardynała Johna Henry'ego Newmana rzecznik Watykanu powiedział, że dobiegająca końca wizyta papieża na Wyspach Brytyjskich była „wspaniała” i okazała się „duchowym sukcesem”.

Podkreślił, że papież podszedł do problemu wykorzystywania seksualnego w pozytywny sposób. Natomiast odnosząc się spotkania z anglikańskim arcybiskupem Rowanem Williamsem czy przemówienia w Westminster Hall – gdzie Benedykt XVI upomniał się o prawo do obecności religii we współczesnym społeczeństwie – ks. Lombardii nazwał je „ważnymi” i „udanymi”.

Zapytany o protesty, które odbywały się w czasie wizyty – m.in. 18 września w Londynie – włoski duchowny stwierdził, iż pojawiająca się krytyka i protesty są normalne, i jest to pozytywny znak wolności wypowiedzi w społeczeństwie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama