Benedykt XVI w Birmingham

Benedykt XVI udał się do Birmingham, gdzie przed południem będzie przewodniczył Mszy św. i beatyfikuje sługę Bożego kard. Johna Henry’ego Newmana. Śmigłowiec z Ojcem Świętym i towarzyszącymi mu osobami odleciał z Parku Wimbledon w Londynie tuż po godz. 8.30. Na lotnisku w Birmingham jest spodziewany ok. godz. 9.30 czasu miejscowego.

Przed odlotem Benedykt XVI pożegnał się z personelem nuncjatury apostolskiej w Londynie, która była jego „domem” w czasie pobytu w Zjednoczonym Królestwie,

O godz. 10 w miejscowym Parku Cofton rozpocznie się Msza św., połączona z beatyfikacją sługi Bożego kard. Johna Henry’ego Newmana przez Ojca Świętego, który wygłosi też kazanie. W południe odmówi z wiernymi modlitwę Anioł Pański.

O 13.10 papież złoży prywatną wizytę w oratorium św. Filipa Nereusza w Edgbaston na przedmieściach miasta, po czym o 13.45 w Kolegium Domu Oscott spożyje obiad wraz z biskupami z Anglii, Walii i Szkocji, z którymi następnie spotka się tam w 3 godziny później.

O 18.15 na lotnisku międzynarodowym w Birmingham rozpocznie się ceremonia pożegnania, podczas której Benedykt XVI wygłosi przemówienie.

O 18.45 samolot z papieżem i delegacją watykańską odleci do Rzymu, gdzie spodziewany jest o 22.30.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama