Z Watykańskich Muzeów nad Tamizę

Od 8 września do 17 października w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta można będzie podziwiać gobeliny Rafaela i jego oryginalne projekty

 

Wełna, jedwab kolorowa i srebrna nitka: Z malowideł Rafaela i jego gobelinów sprzed 500 lat emanuje przepych. Od 8 września do 17 października w londyńskim Muzeum Wiktorii i Alberta można będzie podziwiać gobeliny Rafaela i jego oryginalne projekty. Zorganizowana we współpracy z Muzeum Watykańskim wystawa zbiegnie się z wrześniową wizytą Benedykta XVI w Wielkiej Brytanii. Siedem oryginalnych projektów – kartonów, które zostaną zaprezentowane, Rafael wykonał w 1515. Od 1865 były one w Anglii. Pierwszy raz będą wystawione razem z czterema gobelinami zamówionymi przez papieża Leona X prezentującymi historie świętych apostołów Piotra i Pawła. Gobeliny były pokazywane przez jedną noc w połowie lipca w kaplicy Sykstyńskiej. Obecny na wystawie był Antonio Paolucci, dyrektor Muzeów Watykańskich, Arnold Nesselrath, dyrektor naukowy Muzeów i Anna Marie DeStrobel kuratorka sekcji gobelinów i tekstyliów Muzeów Watykańskich. Bezgraniczny geniusz Rafaela: Z serca Watykanu nad brzegi Tamizy.

vatican Raphael: From the Vatican to the Banks of the Thames

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, SZTUKA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.