Tygrys i czarna pantera u papieża

Potraficie przestraszyć papieża, każąc mu głaskać tygrysa, jesteście potężni - powiedział Franciszek artystom ulicznym i cyrkowcom, z którymi spotkał się w czwartek w Watykanie. Przybyli oni z pielgrzymką z okazji Roku Miłosierdzia.

Zwracając się do ludzi świata rozrywki, pracowników lunaparków i karuzel, wędrownych artystów, którzy zgromadzili się w Auli Pawła VI, papież podkreślił, że padają oni niekiedy ofiarami różnego rodzaj uprzedzeń.

Następnie dodał: "Potraficie wywołać uśmiech u dziecka, rozświetlić spojrzenie osoby samotnej, zbliżyć ludzi do siebie, ale umiecie też przestraszyć papieża".

Chwilę wcześniej doprowadzono do Franciszka okazałego 10-miesięcznego tygrysa z cyrku, który do papieskiego fotela podszedł dzięki temu, że cały czas podawano mu butelkę z mlekiem. Papież pogłaskał tygrysa, a także małą czarną panterę.

 

Przywołując film "La Strada" Federico Felliniego, z którego muzyka zabrzmiała w watykańskiej auli, Franciszek zauważył, że cyrkowcy "czynią dobro, nie wiedząc o tym".

Przed papieżem wystąpili akrobaci z cyrku z Kenii przy muzyce z filmu "Blues Brothers".

Franciszek otrzymał również biały cylinder.

ROME REPORTS in English The Pope pets a tiger and has a scary experience

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama