Potrzeba jedności Kościołów Wschodnich

Na konieczność budowania widzialnej jedności Kościołów Wschodnich wskazuje Papież w przesłaniu do łacińskiego patriarchy Jerozolimy abp. Fouada Twala.

Związane jest ono jeszcze z wiosenną pielgrzymką na Cypr. List datowany jest 7 czerwca, ale dopiero teraz został podany do publicznej wiadomości. Benedykt XVI dziękuje jeszcze raz za zgotowane mu gorące przyjęcie i wyraża podziw dla wierności Cypryjczyków ich bogatemu dziedzictwu.

„Wielką radością jest fakt, że lokalna wspólnota katolicka wzrosła liczebnie zarówno dzięki miejscowej ludności, jak i emigrantom z innych kontynentów” – pisze Papież. Apeluje jednocześnie do wszystkich mieszkańców Ziemi Świętej, by niezależnie od odmienności języka, tradycji i kultury usilnie współpracowali jako bracia i siostry. Tylko jedność bowiem – jak wskazuje Papież – może prawdziwie świadczyć o Kościele.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.