Jedność! - Papież do kardynałów

„Zachęcam was byście byli nieustannie zjednoczeni z waszymi pasterzami a także z nowymi kardynałami, aby być w komunii z Kościołem” – powiedział papież podczas uroczystości włączenia do Kolegium Kardynalskiego 22 nowych purpuratów.

Papież w tych słowach zwrócił do krewnych i przyjaciół, a także przedstawicieli świata politycznego, którzy przybyli do Rzymu.

Poszczególne grupy Ojciec Święty pozdrowił nie tylko po włosku, lecz także w językach francuskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, czeskim, holenderskim i rumuńskim.

Benedykt XVI życzył zgromadzonym, aby wydarzenie konsystorza pobudziło ich do wspierania posługi nowych kardynałów. „Z żywą nadzieją wsłuchujcie się w ich słowa ojców i nauczycieli. Bądźcie zjednoczeni z nimi i między sobą w wierze i miłości, aby być coraz bardziej żarliwymi i odważnymi świadkami Chrystusa” – powiedział papież.

Zachęcił też do refleksji nad powszechną misją Kościoła w ludzkiej historii. Jest on bowiem nieustanie obecny w ludzkich wydarzeniach, niosąc Chrystusa – światło i nadzieję dla całej ludzkości. „Trwanie w jedności z Kościołem i orędziem zbawienia, jakie on głosi, oznacza zakotwiczenie się w prawdzie, umocnienie wyczucia prawdziwych wartości, zachowanie pogody ducha w obliczu różnych wydarzeń. Zachęcam więc was, byście byli nieustannie zjednoczeni z waszymi pasterzami, a także z nowymi kardynałami, aby być w komunii z Kościołem. Jedność Kościoła jest darem, którego należy bronić i rozwijać” – stwierdził Ojciec Święty.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama