Program pielgrzymki do Santiago

Także w Hiszpanii zaprezentowano szczegóły programu listopadowej wizyty Benedykta XVI w Santiago de Compostela. Jak poinformował abp Julián Barrio, Ojca Świętego powita tam 10 tys. wiernych.

Benedykt XVI przyleci do Santiago de Composteli przed południem 6 listopada br. Na lotnisku Lavacolla powitają Ojca Świętego władze kościelne i państwowe, a także przedstawiciele rodziny królewskiej. Następnie przejedzie on do miasta i uda się do katedry, do której wejdzie przez bramę Azabachería. Wewnątrz, jak każdy inny „pielgrzym wiary”, Benedykt XVI pomodli się w Kaplicy Komunii, zatrzyma się przy Portyku Chwały, zobaczy działanie „botafumeiro”, czyli potężnej kadzielnicy, obejmie figurę Apostoła Jakuba i pomodli się przy jego grobie. W katedrze Papież spotka się z chorymi, dziećmi i osobami w podeszłym wieku, łącznie z ok. 700 osobami.

Po południu Benedykt XVI odprawi Mszę na Placu Obradoiro. Weźmie w niej udział ok. 10 tys. osób. Następnie uda się on do Barcelony, gdzie dokona konsekracji kościoła Św. Rodziny.

„Po raz pierwszy w historii Kościoła Papież chce odwiedzić na własne życzenie Santiago podczas Świętego Roku Kompostelańskiego”. Benedykt XVI przybywa jako „pielgrzym”, a jego „skromna wizyta” ma już „niezwykłe reperskusje” – powiedział abp Julian Barrio. „Obyśmy mieli dobry dzień, bez deszczu, a społeczeństwo Galicii oby przyjęło Papieża jak najlepiej i najgościnniej” – dodał arcybiskup.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.