Co jeszcze działo się w Parku Omar w ostatnich dniach?
W Parku Omar, w ramach Światowych Dni Młodzieży zakończyła się akcja powołaniowa, na której żeńskie i męskie zgromadzenia zakonne prezentowały swoje charyzmaty. W innej części parku ustawiono 250 konfesjonałów. Wielu młodych skorzystało z sakramentu pojednania. Przez kilka dni w tzw. namiocie spotkania trwała nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tej kaplicy przez dwa dni znajdowała się także figura Matki Bożej Fatimskiej.
Opiekę nad namiotem spotkania sprawowały Siotry Matki Teresy z Kalkuty. "Młodzież chce spotkać Pana. Misjonarze Miłości mają wystawiony Najświętszy Sakrament 24 godziny, w dzień i w nocy. To coś niesamowitego, ponieważ przychodzą tłumy. Zostają na modlitwie długą chwilę prosząc, dziękując… Wielu z nich przeżywa spotkanie z Panem, przychodzą z jedną twarzą, a wychodzą z inną – stwierdziła s. Paola.
Zakonnica podkreśliła, że młodzi ludzie kochają św. Matkę Teresę. "Wczoraj spotkałam chłopca na ulicy i on mówi: jesteście siostrami Matki Teresy? Naprawdę? Po raz pierwszy widzę was osobiście. Ja chciałbym być tak święty jak ona! Nie poprosił o zdjęcie, nie chciał niczego. Chciał jedynie być święty, i dla nas to wielki przywilej, wielka łaska móc zobaczyć jak Matka Teresa nadal inspiruje tak wiele osób do świętości” - powiedziała s. Paola.
Po wielu perypetiach do Panamy dotarła 30 osobowa grupa młodzieży z Albanii. Młodzi są pochodzenia katolickiego, prawosławnego i muzułmańskiego. Akcja powołaniowa i spotkanie młodych bardzo im się spodobało.
"Mam 20 lat. Moja rodzina nie jest katolicka, jest muzułmańska, a nawet bez wiary. Od dziecka widziałam na ulicy siostry zakonne jak przechodziły, uśmiechały się do nas, i zaczęły nas odwiedzać, a nasi rodzice byli zadowoleni, że mogą je przyjąć. I w ten sposób razem zaczęliśmy wspólną drogę do nawrócenia. Przychodziły do nas do domu i dawały wszystkim katechezę. Poprosiliśmy o chrzest i przygotowaliśmy się do niego. Co ciekawe, nie ma kapłana. Naszą wspólnotą kieruje siostra zakonna. W niedzielę mamy chwile modlitwy i refleksji. Jest nas niewiele, ale po odczytaniu Ewangelii każdy może zabrać głos. A teraz czuję się szczęśliwa, że jestem w rodzinie chrześcijańskiej” - powiedziała młoda Albanka, Orinela Spachu.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.
Dla chrześcijan nadzieja ma imię i oblicze. Dla nas nadzieja to Jezus Chrystus.
Ojciec święty w przesłaniu do uczestników spotkania pt. „Dobro wspólne: teoria i praktyka”.