Przesłanie Papieża do krajów bałtyckich

Jutro Papież Franciszek wyruszy w swoją 25-tą zagraniczną podróż apostolską.

Na dwa dni przed rozpoczęciem wizyty apostolskiej na Litwie, Łotwie i w Estonii Ojciec Święty zwrócił się ze specjalnym wideoprzesłaniem do mieszkańców tych krajów. Jutro Papież Franciszek wyruszy w swoją 25-tą zagraniczną podróż apostolską.

Nawiązując do stulecia odzyskania niepodległości przez republiki bałtyckie Papież zapewnił, że przybywa uczcić pamięć tych, których ofiara z życia przyniosła wolność w obecnych czasach.

"Wolność jak wiemy, jest skarbem, który wciąż powinien być strzeżony i przekazywany jako cenne dziedzictwo kolejnym pokoleniom. W ponurych czasach przemocy i prześladowań, pochodnia wolności nie gaśnie, ale budzi nadzieję na przyszłość, w której godność dana przez Boga każdej z osób będzie szanowana i wszyscy podejmiemy współpracę w budowaniu sprawiedliwego i braterskiego społeczeństwa".

Franciszek wyraził nadzieję, że jego wizyta stanie się źródłem zachęty dla wszystkich ludzi dobrej woli, zainspirowanych najgłębszymi wartościami duchowymi i kulturalnymi wypływającymi z przeszłości, aby w zgodzie i harmonii móc razem ulżyć w cierpieniu naszym braciom i siostrom oraz w jedności tworzyć społeczeństwo jutra. Na zakończenie Ojciec Święty podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniach jego wizyty oraz udzielił błogosławieństwa.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama