Nowa misja Polaka w dyplomacji watykańskiej

Papież Franciszek mianował w poniedziałek arcybiskupa Marka Zalewskiego nuncjuszem apostolskim w Singapurze oraz reprezentantem papieskim - nierezydentem w Wietnamie - podał Watykan.

Dotychczas abp Zalewski był nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe - wyjaśniono w biuletynie biura prasowego Watykanu.

Nowy ambasador w Singapurze i reprezentant w Wietnamie ma 55 lat. Nie będzie rezydentem w tym drugim kraju, bo od ponad 40 lat nie działa tam watykańska placówka. Ostatnie lata przyniosły zbliżenie między władzami w Hanoi a Watykanem.

W dyplomacji Stolicy Apostolskiej abp Zalewski jest od 1995 roku. Pracował w jej placówkach między innymi w Republice Środkowoafrykańskiej, przy ONZ w Nowym Jorku, w Niemczech, Tajlandii i już wcześniej w Singapurze. W Zimbabwe był nuncjuszem przez ostatnie 4 lata.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.