Madryt: Przygotowania do ŚDM

Rozpoczęły się przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. W stolicy Hiszpanii zakończyło się właśnie spotkanie ekip przygotowawczych, w którym z ramienia Polski uczestniczył bp Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży oraz dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, ks. Krzysztof Suchodolski.

„Spotkaliśmy się z szefami różnych sekcji m.in.: wolontariatu, logistyki, komunikacji społecznej, które zajmuje się tłumaczeniem materiałów także na język polski – powiedział Radiu Watykańskiemu dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. – Doszło również do spotkania z przedstawicielami Konferencji Episkopatu Hiszpanii, którzy odpowiadają za pobyt grup w diecezjach przed spotkaniem w Madrycie, gdzie zdobyliśmy cenne informacje. I teraz z tymi wszystkimi wiadomościami wracamy do Polski, aby już niebawem spotkać się na Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży z delegatami wszystkich polskich diecezji, ruchów i stowarzyszeń religijnych, które chcą przygotować grupy polskie na XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie. W najbliższy weekend zjedzie do Warszawy ok. 180 delegatów i będziemy przygotowywali tak zwane centra dni młodzieży, które powstaną najpierw na płaszczyźnie diecezjalnej, a następnie w parafiach, czy w duszpasterstwach młodzieżowych i akademickich” – mówił ks. Suchodolski.

Organizatorzy szacują, że na Światowe Dni Młodzieży przybędzie z Polski do Madrytu, co najmniej 50 tys. osób. Spotkanie odbędzie się w dniach 15-21 sierpnia 2011 r.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama