10 tys. Polaków w Madrycie

Ponad 10 tys. Polaków weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w dniach 16-24 sierpnia w Madrycie. Obecność na wydarzeniu z udziałem Benedykta XVI potwierdziło ponad 400 tysięcy pielgrzymów z całego świata.

Już za kilkanaście dni do Madrytu wyruszy grupa 1200 polskich wolontariuszy, którzy, wraz z rówieśnikami z innych krajów, na miejscu będą pomagać w organizacji spotkania. Do Hiszpanii pojedzie także 14 polskich biskupów, z których 7 wygłosi podczas ŚDM specjalne katechezy.

Większość polskich grup wyjeżdżających do Hiszpanii jest już skompletowana. Opiekunowie, wśród których są księża, siostry i bracia zakonni, a także osoby świeckie – animatorzy i młodzi zaangażowani we wspólnotach, dopełniają ostatnich formalnych kwestii, aby dobrze przygotować grupy do wyjazdu i uczestnictwa w ŚDM.

Ważne, by każda grupa z Polski została prawidłowo zarejestrowana w systemie zgłoszeń do Komitetu Organizacyjnego w Madrycie, jak również do Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, wykupiła odpowiedni pakiet pielgrzyma i ubezpieczenie dla wszystkich uczestników – podkreśla pracownik Biura, Grzegorz Pindelski. Dodaje, że opłaty za uczestnictwo w ŚDM pozwolą organizatorom na pokrycie kosztów związanych z dużym logistycznym przygotowaniem spotkania w hiszpańskiej stolicy.

Niektórzy pielgrzymi z Polski już wyruszyli w drogę do Madrytu. Wśród nich są Darwin i Jacek z Krakowa, którzy pieszo wędrują Drogą św. Jakuba z Lizbony do Santiago de Compostela, przemierzając setki kilometrów, by następnie 15 sierpnia dojechać z sanktuarium w Santiago do Madrytu na spotkanie z papieżem.

Pozostało jeszcze kilkadziesiąt wolnych miejsc w grupach, które zarejestrowane są na ŚDM z różnych polskich miast. Szczegółowe informacje wraz z listą takich grup zamieszczone są w tzw. „Banku wolnych miejsc” na stronie Krajowego Biura ŚDM (www.madryt2011.pl). Chętna młodzież może dołączyć do jednej ze zgłoszonych grup.

Hiszpański Komitet Organizacyjny zaprasza młodych, aby dołączyli do grona fanów Światowych Dni Młodzieży na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Tuenti, Flickr czy YouTube. Akcja pod nazwą „milion fanów” ma zachęcić tych wszystkich, którzy chcą śledzić na bieżąco informacje z przygotowań do ŚDM, a także poznać innych rówieśników, którzy przybędą do Madrytu jako pielgrzymi.

Specjalne zakładki na tych portalach administrowane są przez wolontariuszy w ponad 20 językach i służą pomocą w szybkim odnalezieniu materiałów promocyjnych związanych z sierpniowym spotkaniem młodych. Poprzez specjalne aplikacje będzie można również oglądać na żywo główne wydarzenia w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Organizatorzy na czas ostatnich 30 dni przygotowań proszą o szczególną formę modlitwy za całe dzieło ŚDM oraz tych, którzy pracują na rzecz madryckiego spotkania z Ojcem Świętym.

Polskie Biuro ŚDM zachęca, aby dołączyć do tzw. strefy modlitwy i ofiarować jedną z form modlitwy za ŚDM.

Wszelkie informacje o tej akcji, aktualności związane z przygotowaniami oraz linki do blogów i stron, które wyjeżdżają do Madrytu można znaleźć na portalu www.madryt2011.pl.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama