Papież zreorganizował struktury Kościoła malabarskiego

To jeden z dwóch rdzennie indyjskich obrządków wschodnich.

Franciszek utworzył dwie nowe eparchie tego Kościoła. Jedna z nich z siedzibą w Shamshabad będzie obejmować terytorium całych Indii z wyjątkiem terytoriów należących do istniejących już eparchii. W ten sposób zapewnione zostanie duszpasterstwo wiernych obrządku malabarskiego w całym kraju, również w regionach nie objętych jurysdykcją biskupów tej tradycji. Do tej pory korzystali oni zazwyczaj z duszpasterstwa obrządku łacińskiego.

Z tej okazji Franciszek wystosował też obszerny list do wszystkich indyjskich biskupów. Pisze w nim o bogactwie, jakim jest dla Kościoła różnorodność jego tradycji. Zaznacza zarazem, że istnienie na tym samym terytorium kilku różnych obrządków sprawdziło się w życiu Kościoła. Nie prowadzi do konfliktów, lecz do ubogacenia, umożliwiając zarazem lepszą troskę o zachowanie bogatej tradycji Kościoła. Biskupów Kościoła łacińskiego Papież prosi o pomoc w organizowaniu struktur obrządku malabarskiego na nowych terytoriach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.