Benedykt XVI spotkał się z Francesco Cossigą

Papież podjął 7 sierpnia obiadem w Bressanone byłego prezydenta Włoch Francesco Cossigę. Dożywotni senator Republiki Włoskiej od lat spędza wakacje w górach Południowego Tyrolu.

Prywatne spotkanie z Benedyktem XVI związane jest z niedawnym jubileuszem prezydenta – wyjaśnił rzecznik Watykanu, o. Federico Lombardi.

„Prezydent Cossiga tradycyjnie przyjeżdża na wakacje do Górnej Adygi. W tym czasie przebywa w Val Gardena” – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Lombardi. Dodał, że również w 2004 r. włoski polityk odwiedził seminarium w Bressanone, aby spotkać się z kard. Ratzingerem. Można więc powiedzieć, że miejsce to jest mu znane, gdyż obaj już się tu spotkali. „Prezydent Cossiga wyraził pragnienie spotkania Ojca Świętego. Niedawno, bo 26 lipca, ukończył 80 lat. Ojciec Święty uznał za stosowne zaprosić go dziś na obiad. Jest to gość mu znany, który zawsze okazywał, że bardzo go ceni” – powiedział rzecznik Watykanu.

Pytany o planowane punkty programu na najbliższe dni ks. Lombardi odpowiedział, że najbliższym wydarzeniem publicznym będzie wręczenie honorowego obywatelstwa Bressanone w sobotę o godz. 18.00. Rada gminy wraz z burmistrzem uda się do papieskiej rezydencji. Jeśli pogoda pozwoli to uroczystość odbędzie się na pięknym dziedzińcu seminarium. Jeśli nie – to w bibliotece. „To wyróżnienie wręczone zostanie Papieżowi, a trzeba powiedzieć, że przyznawane jest tu ono rzadko i z konkretnych racji. Dotychczas jest tylko dwóch żyjących obywateli honorowych Bressanone. Papież będzie trzecim” – wyjaśnił o. Lombardi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama