W przeddzień wizyty Benedykta XVI w Australii kard. Pell opowiada o Kościele, który gości uczestników Światowego Dnia Młodzieży. W wywiadzie udzielonym agencji Fides ukazuje australijską strategię walki z sekularyzacją.
Służy jej przede wszystkim katolickie szkolnictwo, z którego korzysta 20 proc. młodych Australijczyków. Dla kard. Pella najważniejsza jest tu obecność kapelana w szkołach i na uniwersytetach, aby zawsze można było się z nim spotkać i porozmawiać. Z myślą o bardziej skutecznym głoszeniu Ewangelii dzisiejszej młodzieży w Australii zreformowano w ostatnich latach wszystkie podręczniki do katechezy.
Co ciekawe, jak twierdzi kard. Pell, w trzech australijskich diecezjach nie ma problemu z powołaniami. W Sydney, Melbourne i Wagga Wagga liczba seminarzystów odpowiada realnym potrzebom tamtejszych Kościołów. Gorzej jest z zakonami, które przeżywają dotkliwy kryzys powołań. Wielu młodych angażuje się za to w katolicki wolontariat i poświęca kilka lat swego życia na służbę Kościołowi.
Czego australijski purpurat spodziewa się po Światowym Dniu Młodzieży? „Mam nadzieję, że wiara naszych młodych i młodych całego świata jeszcze bardziej się umocni i będą mogli uznać Chrystusa za centrum swojego życia” – odpowiada agencji Fides metropolita Sydney.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.