Sydney w Kalwarii

Archidiecezja Krakowska oraz oo. Bernardyni zapraszają wszystkich młodych na nocne czuwanie do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, by w łączności ze ŚDM przeżyć radość spotkania młodego pokolenia z Piotrem naszych czasów.

Sydney w Kalwarii to propozycja kardynała Stanisława Dziwisza dla młodych, którzy z różnych przyczyn nie mogli udać się do Australii. Spotkanie organizują: Służba Liturgiczna i Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej oraz kalwaryjscy bernardyni.

Hasłem spotkania w Sydney i w Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej są słowa „Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i staniecie się moimi świadkami” (Dz 1, 8).

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży będą odbywać się między 15-20 lipca w Sydney. W Orędziu na tegoroczne spotkanie młodych w Sydney Benedykt XVI napisał: „W drodze na Światowy Dzień Młodzieży 2008 rozważać będziemy prawdę o Duchu mocy i świadectwa, który daje nam odwagę, by żyć Ewangelią oraz żarliwość w jej głoszeniu. Jest więc czymś zasadniczym, by każdy z was młodych, w swojej wspólnocie i ze swoimi wychowawcami, mógł rozważyć prawdę o tym głównym Bohaterze historii zbawienia, którym jest Duch Święty, czyli Duch Jezusa”.

Sydney w Kalwarii rozpocznie się w bazylice o godz. 20.30 modlitwą różańcową i Apelem Maryjnym.

Około godz. 2.00 rozpocznie się Msza św. celebrowana równolegle w Kalwarii przez bpa Jana Szkodonia i w Sydney przez Benedykta XVI. Na czas homilii oraz modlitwy Anioł Pański po Mszy św., nastąpi połączenie satelitarne z Sydney dzięki TVP INFO.

Plan czuwania:

20.30 Modlitwa różańcowa
21.00 Apel maryjny
21.30 Retransmisja fragmentów wieczornego czuwania z Benedyktem XVI
22.15 Przerwa
22.45 Misterium o nadziei, świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu
00.45 Przerwa
01.30 Przygotowanie do Eucharystii
02.00 Eucharystia - celebrowana przez bp. Jana Szkodonia z homilią Benedykta XVI z Sydney

«« | « | 1 | » | »»