Hiszpania: Książka Benedykta XVI przeciwwagą dla "Kodu Da Vinci"

Książka "Jezus z Nazaretu" Benedykta XVI umacnia wiarę i wyjaśnia wątpliwości zrodzone przez lekturę "Kodu Leonarda Da Vinci" i "Ewangelii według Judasza". Opinię taką wygłosił bp Ricardo Blázquez Pérez podczas prezentacji papieskiego dzieła w Walencji.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii uznał, że treść książki jest "bardzo bogata, zwięzła i dobrze przedstawiona", a jednocześnie "upraszcza sprawy złożone. Z ironią podkreślił, że "wielu ludzi nie znało Jezusa" zanim nie pojawił się "Kod Leonarda Da Vinci". Wyjaśnił, że "Jezus z Nazaretu" jest historycznym dociekaniem, które stawia czoło niepewności, jaka mogła się pojawić w społeczeństwie po przeczytaniu "Kodu".

Dodał zarazem, że papieskie dzieło nie stanowi biografii Jezusa Chrystusa, a jedynie naświetla główne elementy Jego publicznej działalności, takie jak chrzest, nauczanie - za wyjątkiem cudów - i modlitwę "Ojcze nasz". Ukazuje nie tylko Chrystusa z przeszłości, ale także działającego dzisiaj. Zawiera refleksje na temat obecnej sytuacji, podane w sposób zwięzły, bez retoryki.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama