Książka "Jezus z Nazaretu" Benedykta XVI umacnia wiarę i wyjaśnia wątpliwości zrodzone przez lekturę "Kodu Leonarda Da Vinci" i "Ewangelii według Judasza". Opinię taką wygłosił bp Ricardo Blázquez Pérez podczas prezentacji papieskiego dzieła w Walencji.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii uznał, że treść książki jest "bardzo bogata, zwięzła i dobrze przedstawiona", a jednocześnie "upraszcza sprawy złożone. Z ironią podkreślił, że "wielu ludzi nie znało Jezusa" zanim nie pojawił się "Kod Leonarda Da Vinci". Wyjaśnił, że "Jezus z Nazaretu" jest historycznym dociekaniem, które stawia czoło niepewności, jaka mogła się pojawić w społeczeństwie po przeczytaniu "Kodu".
Dodał zarazem, że papieskie dzieło nie stanowi biografii Jezusa Chrystusa, a jedynie naświetla główne elementy Jego publicznej działalności, takie jak chrzest, nauczanie - za wyjątkiem cudów - i modlitwę "Ojcze nasz". Ukazuje nie tylko Chrystusa z przeszłości, ale także działającego dzisiaj. Zawiera refleksje na temat obecnej sytuacji, podane w sposób zwięzły, bez retoryki.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.