Po ŚDM do Nowej Zelandii

Duże zainteresowanie wyjazdem do Australii na Światowe Dni Młodzieży połączone jest często z chęcią zobaczenia również przepięknych krajobrazów Nowej Zelandii. Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, do którego zgłaszają się pojedyncze osoby z różnych grup i z różnych rejonów Polski z pytaniem o taką możliwość pragnie wyjść na przeciw tym pragnieniom.

We współpracy z Biurem Pielgrzymkowym La Salette z Krakowa przygotowana została oferta wycieczki turystycznej do Nowej Zelandii.

Krajowe Biuro ŚDM podjęło się więc zadania skompletowania takiej grupy, która wyleciałaby do Nowej Zelandii nazajutrz po zakończeniu ŚDM, czyli 21 lipca. Organizatorem wycieczki będzie Biuro Pielgrzymkowe La Salette. Oosby te brałyby udział w ŚDM ze swoimi grupami macierzystymi, a dopiero 21 lipca zebrałyby się razem na lotnisku w Sydney. Chętni mogą się zgłaszać do Krajowego Biura ŚDM (tel. 022-5304931, biuro@sdm.org.pl).

Program ramowy:

21.07.2008 Wylot z Sydney do Christchurch o godz. 7:50

21.07.2008 Przylot DO CHRISTCHURCH (kolacja) “Kia Ora” – witajcie w Nowej Zelandii! 12:55 Przylot na międzynarodowe lotnisko w Christchurch. Transfer prywatnym autokarem do hotelu na zakwaterowanie. Christchurch, "miasto ogrodów”, posiada wiele dobrze utrzymanych parków, rezerwatów i placów, ale obywatelskie umiłowanie piękna jest często widoczniejsze w świeżych trawnikach i kwitnących ogrodach podmiejskich ulic. Pierwsi mieszkańcy myśleli o przyszłości, gdy wkopywali sadzonki, które wyrosły w potężne dęby i wiązy, płaczące topole i wdzięczne wierzby, obecnie widoczne w każdej części miasta. Wiele urokliwych miejsc tego miasta związanych jest z piękną rzeką Avon, która płynie przez przedmieścia i samo miasto, zapewniając niemal wiejską atmosferę samym jego sercu.

Krótkie zwiedzanie „miasta ogrodów”, z rzeką Avon i wieloma elegancko ukształtowanymi parkami i przedmieściami. Wycieczka zawiera przejazd koło najciekawszej architektury Christchurch- od neogotyckiego piękna katedry i muzeum do zdumiewającego projektu ratusza miejskiego i centrum sztuki. Zwiedzanie obejmuje również ogrody botaniczne i dolinę Mona. Kolacja z ustalonym menu w restauracji hotelowej. Nocleg: Kingsgate Hotel Autolodge – 1 noc (pokoje standardowe)

22.07.2008 CHRISTCHURCH – KAIKOURA (śniadanie / kolacja). Gotowane śniadanie w formie bufetu w restauracji hotelowej. Wyjazd prywatnym autokarem w podróż do Kaikoura. Jazda na północ wzdłuż malowniczego północno-wschodniego wybrzeża. Trasa w większości trzyma się wybrzeża- z koloniami fok wylegującymi się na nadbrzeżnych skałach.

Morska osada Kaikoura, usytuowana w połowie drogi między Christchurch i Picton na urwistym wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej; wznoszą się nad nią majestatyczne góry, przykryte pokrywą śnieżną przez wiele miesięcy w roku. To unikatowe połączenie oceanu i gór oferuje wspaniałą nadbrzeżną, alpejską scenerię oraz gości ekologicznie ukierunkowaną turystykę, włączając w to obserwowanie wielorybów, pływanie z delfinami, spacery i wiele innych aktywności.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»

Reklama

Reklama