Po ŚDM do Nowej Zelandii

Duże zainteresowanie wyjazdem do Australii na Światowe Dni Młodzieży połączone jest często z chęcią zobaczenia również przepięknych krajobrazów Nowej Zelandii. Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, do którego zgłaszają się pojedyncze osoby z różnych grup i z różnych rejonów Polski z pytaniem o taką możliwość pragnie wyjść na przeciw tym pragnieniom.

Zakwaterowanie w Kaikoura. Czas wolny na własne przedsięwzięcia. Opcjonalnie: wyprawa na oglądanie wielorybów. NZD$ 124.00 netto na osobę. Nie ma gratisowego miejsca dla pilota.

Kolacja z ustalonym menu w restauracji hotelowej. Odległość: Christchurch – Kaikoura 183 km, 2 godziny 50 min. Nocleg: White Morph Motor Inn – 1 noc (pokoje typu studio)

23.07.2008 KAIKOURA – PICTON – WELLINGTON (śniadanie / kolacja). Gotowane śniadanie w formie bufetu w restauracji hotelowej. Dzisiejszego ranka, wyjazd z hotelu prywatnym autokarem na przejazd na terminal promowy w Picton. Wyjazd z Kaikoura na 3-godzinną przeprawę promową przez cieśninę Cooka do Wellington. Zostańcie na pokładzie, kiedy prom przypływa do Wellington- widok Marlborough Sounds, ze stromymi, porośniętymi buszem wzgórzami wyrastającymi z morza i mocno powcinaną linią brzegową zapada głęboko w pamięci. Po przybyciu do Wellington, spotkacie się z Waszym kierowcą / przewodnikiem po Wyspie Północnej, który zaprowadzi Was do autokaru.

Wellington, stolica Nowej Zelandii, leży na południowym krańcu Wyspy Północnej na brzegach wspaniałego portu, otoczona surowym pięknem zielonych wzgórz. Jest to jedno z najbardziej widowiskowych miast Nowej Zelandii. Niektóre z najlepszych widoków są dostępne ze szczytów wzgórz- szczególnie z punktu widokowego na górze Victoria.

Po przybyciu do Wellington, krótki objazd po stolicy, a później przyjazd do hotelu. Kolacja z ustalonym menu w restauracji hotelowej.

Odległość: Picton – Kaikoura; 157 km, 2 godziny 15 min Odległość: Picton – Wellington

3-godzinny prom

Nocleg: Brentwood Hotel – 1 noc (pokoje standardowe)

24.07.2008 WELLINGTON – ROTORUA (śniadanie / kolacja). Gotowane śniadanie w formie bufetu w restauracji hotelowej. Dzisiejszym rankiem opuszczacie hotel i udajecie się w podróż autokarem do Rotorua, jadąc przez idylliczne wybrzeże Kapiti do bogatego regionu Manawatu- hodowli owiec oraz mleczarni oraz wojskowego miasteczka Waiouru. Jedziecie przez falujące tereny rolnicze, aby osiągnąć Płaskowyż Centralny, napawając się spektakularnymi widokami Gór Ruapehu, Ngauruhoe i Tongariro, znajdujących się w Parku Narodowym Tongariro. Jedziecie wzdłuż wybrzeża pięknego jeziora Taupo- do Turangi, zlokalizowanej na południowym krańcu jeziora, a następnie przez

okręg Taupo. Po drodze postój, aby zobaczyć huczące wodospady Huka, hukanui po maorysku oznaczające “wielki rozpryskiwacz”; oraz wody rzeki Waikato, pędzące z wielką siłą przez wąski wyłom między skałami. Można zwiedzić „kratery księżyca” w czasie spaceru przez niesamowity księżycowy krajobraz bulgocącego błota i gorącej pary.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»

Reklama

Reklama