Po ŚDM do Nowej Zelandii

Duże zainteresowanie wyjazdem do Australii na Światowe Dni Młodzieży połączone jest często z chęcią zobaczenia również przepięknych krajobrazów Nowej Zelandii. Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, do którego zgłaszają się pojedyncze osoby z różnych grup i z różnych rejonów Polski z pytaniem o taką możliwość pragnie wyjść na przeciw tym pragnieniom.

Odległość: Rotorua – Waitomo; Waitomo – Auckland; 200 km, 3 godz. 166 km, 2 ¾ godziny

Trwanie: Waitomo: Jaskinie Glowworm ; 45 min

Nocleg: New President Hotel – 2 noce (Standard Studio)

26.07.2008 Zwiedzanie Auckland (Śniadanie / Kolacja). Gotowane śniadanie w formie bufetu w restauracji hotelowej.

9:00 Wyruszycie dzisiaj na zwiedzanie Auckland. Wycieczka rozpoczyna się wjechaniem na szczyt Góry Eden, skąd rozpościera się panoramiczny widok miasta i jego okolic. Następnie kontynuujemy przejazd do Auckland Domain, uroczego parku publicznego, z muzeum poświęconym Auckland.

10:00 Po przybyciu do muzeum zwiedzacie Maoryski Dziedziniec Wystawowy, eksponujący największą na świecie kolekcję artefaktów polinezyjskich. W czasie zwiedzania muzeum będziecie mieli czas, aby poznać wspaniałe pokazy, wystawy i memorabilia ukazujące uczestnictwo Nowej Zelandii w dwóch wojnach światowych. Główne atrakcje tego obszaru to niezwykle rzadkie i autentyczne: japoński Zero i brytyjski Spitfire. Opuszczając muzeum, jedziecie przez wewnętrzne przedmieścia Parnell, odrestaurowane w starym stylu kolonialnym oraz wzdłuż widokowego nabrzeża, aby zwiedzić Podwodny Świat Kelly Tarlton i Antarktyczne Spotkanie.

11:30 Po przybyciu przejdziecie do Antarktycznego Spotkania, aby zobaczyć replikę chaty kapitana Roberta Falcona Scotta z 1911 r., wybudowaną i używaną przez Scotta i jego załogę przed rozstrzygającą próbą zdobycia jako pierwsi bieguna południowego. Następnie zaokrętujecie się na podgrzewanego Śnieżnego Kota i znajdziecie się w środowisku, które zamieszkuje kolonia pingwinów, w temperaturze – 7 stopni Celsjusza. Na koniec zwiedzania Podwodnego Świata Kelly Tarlton udacie się na spacer przezroczystym tunelem z rybami pływającymi nad i koło Was.

Po zakończeniu wycieczki wracacie do hotelu- reszta dnia do Waszej dyspozycji.

Późnym popołudniem przejazd do katedry w Auckland, aby odprawić Mszę- godzina do uzgodnienia. Powrotny transfer do hotelu. Kolacja w formie bufetu w Restauracji Obserwatorium
w kompleksie Sky City. Spacer do hotelu.

Trwanie: 4-godzinne zwiedzanie

Nocleg: New President Hotel (Standard Studio)

27.07.2008 Wylot z AUCKLAND i Nowej ZELANDii (śniadanie). Gotowane śniadanie w formie bufetu w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer prywatnym autokarem na międzynarodowe lotnisko w Auckland. 17:45 Wylot z Auckland

28.07. 2008 Przylot do Warszawy o godz. 15:55

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»

Reklama

Reklama