Katolicy nie uprawiają w Rosji prozelityzmu - stwierdził kard. Paul Poupard odrzucając tym samym oskarżenia, że Watykan ma „zakusy na prawosławny charakter chrześcijaństwa w Rosji".
Przewodniczący Papieskich Rad ds. Kultury i ds. Dialogu Międzyreligijnego spotkał się 18 czerwca ze studentami Prawosławnego Humanistycznego Uniwersytetu św. Tichona.
„Nikt nigdy takiego celu, żeby przemienić Rosję w kraj katolicki, sobie nie stawiał. My katolicy modlimy się, żeby Rosja pozostała krajem chrześcijańskim i wszyscy synowie Kościoła, prawosławni czy też katolicy mogli kontynuować świadectwo o swojej misji” - powiedział kard. Poupard. Purpurat przyznał, że głosząc Dobrą Nowinę, prawosławni i katolicy jako „członkowie jednej rodziny mogą doświadczać różnicy zdań”. Wskazał on na dążenie obydwu stron do wspólnego świadectwa o naszej wierze. Na spotkanie z prawosławnymi studentami włożył krzyż, który otrzymał od patriarchy Aleksego II.
Towarzyszący kardynałowi nuncjusz apostolski w Rosji abp Antonio Mennini zaznaczył „polepszenie atmosfery wokół relacji prawosławno-katolickich”. Wg jego słów Stolica Apostolska okazuje szacunek rosyjskiemu Prawosławiu. „Uważamy Kościół prawosławny w Rosji za główny Kościół kraju i bardzo dobrze, że możemy spotykać się oraz wzajemnie poznawać nasze duchowe tradycje” - powiedział abp Mennini.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.