List Benedykta XVI na 400-lecie śmierci św. Marii Magdaleny de' Pazzi

Ojciec Święty pragnie, aby obchody 400-lecia śmierci św. Marii Magdaleny de' Pazzi przyczyniły się do jej lepszego poznania. W liście do arcybiskupa Florencji, kard. Ennio Antonellego Papież podkreślił aktualność tej świętej, która głosiła miłość Boga do każdego człowieka.

Wpływ tej żyjącej na przełomie XVI i XVII wieku mistyczki karmelitańskiej na życie Kościoła był niezwykle owocny – podkreśla ojciec Bruno Secondin, karmelita. Udało się jej, może nawet bardziej niż św. Teresie ukazać więź między osobistym doświadczeniem mistycznym a celebracją eucharystyczną.

Kolejnym wątkiem jest stałe dostrzeganie w chwilach ekstazy obecności wspólnoty, zaangażowanej w owo doświadczenie. Nigdy nie przeżywała swego doświadczenia mistycznego jako wyniesienia wykluczającego innych. "Zawsze odczuwała, że wspólnota zakonna korzysta z udzielanych jej dobrodziejstw, polecała ją Bogu i obejmowała Jego miłością" - stwierdził w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego o. Secondin

Uroczystości 400-lecia śmierci św. Marii Magdaleny de’ Pazzi trwają już cały tydzień. Ich kulminacją była uroczysta Eucharystia sprawowana 25 maja w katedrze florenckiej przez kard. Ennio Antonellego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama