Watykan: Spotkanie nuncjuszów z Ameryki Łacińskiej

Sytuacja społeczna, religijna i kościelna Ameryki Łacińskiej to temat rozpoczętego 15 lutego w Watykanie spotkania przedstawicieli Stolicy Apostolskiej w krajach tego kontynentu. Poprzedza ono 5. Zgromadzenie Ogólne CELAM, które odbędzie się w Aparecidzie w Brazylii od 13 do 31 marca bieżącego roku.

Spotkanie zwołał watykański sekretarz stanu, kard. Tarcisio Bertone, a obok 20 nuncjuszy biorą w nim udział czołowi przedstawiciele Kurii Rzymskiej. Wprowadzenia do obrad dokonali trzej przewodniczący delegowani przez Ojca Świętego do kierowania pracami zgromadzenia CELAM, kardynałowie Giovani Battista Re, Francisco Javier Errazuriz i Geraldo Majella Agnelo.

O sytuacji duchowieństwa i wyzwaniu sekt, mówił kard. Claudio Hummes. Przedstawiciele Stolicy Apostolskiej zapoznają się podczas watykańskiej sesji także z dokumentami zaprezentowanymi przez inne dykasterie. Poprzednie spotkanie tego typu odbyło się w 1990 r. w Santo Domingo. W Ameryce Łacińskiej jest 480 mln. katolików na 600 mln. ludności.

«« | « | 1 | » | »»