Na ulicach polskich miast zawiśnie ok. 1000 plakatów przygotowanych specjalnie z okazji przyjazdu Benedykta XVI.
Twórcy plakatu i organizatorzy akcji apelują do wszystkich redakcji o zamieszczenie plakatu w gazetach i czasopismach w formie wkładki lub rozkładówki, tak, by mógł on również trafić do zwykłych czytelników.
Na plakacie widnieje podobizna uśmiechniętego Ojca Świętego Benedykta XVI ze wzniesionymi rękoma - gestem charakterystycznym dla Jana Pawła II. W tle widoczna jest postać Chrystusa Zmartwychwstałego. Oprócz loga i hasła papieskiej pielgrzymki "Trwajcie mocni w wierze", na plakacie umieszczony jest również napis "Nasz papież Benedykt XVI w Polsce". "Plakat jest znakomity - ujmuje w zasadzie całą symbolikę tej pielgrzymki" - powiedział Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej podczas konferencji prasowej w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.
"Wszystkie redakcje zaproszone są do włączenia się w akcję plakatową i zamieszczania papieskich wizerunków w formie wkładek czy rozkładówek" - powiedział twórca plakatu, Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Św. Mikołaja. Jego zdaniem ułatwiłoby to wszystkim Polakom przywitanie Ojca Świętego, choćby przez udekorowanie okien.
Plakaty zawisną przede wszystkim w miastach, które gościć będą papieża, ale pojawią się też we wszystkich większych miastach Polski - w Trójmieście, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu itp. W większości planowane są jako tzw. light-boardy, czyli oszklone podświetlane plakaty w formacie 1x1,5 m. Będzie ich 800. Oprócz tego pojawi się 125 klasycznych bilboardów oraz 85 tzw. city-boardów o rozmiarach 6x3 m. "Część plakatów można już zobaczyć. W większości miast trwa obecnie ich montaż" - mówiła Joanna Paciorek, współorganizator akcji.
Dariusz Karłowicz zaznaczył, że firmy, które zdecydowały się wesprzeć finansowo tę akcję, zrezygnowały z umieszczenia na plakatach swoich logotypów.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.