Rozpoczął się dziennikarski objazd miejsc papieskiej pielgrzymki

Grupa ponad 30 dziennikarzy i fotoreporterów najbardziej prestiżowych polskich mediów rozpoczęła w objazd trasy wizyty Benedykta XVI w Polsce. Przedstawiciele mediów spotkają się na trasie pielgrzymki z jej organizatorami, prześledzą przebieg wydarzeń i będą mogli zapoznać się ze stanem lokalnych przygotowań.

W organizowanym przez KAI dziennikarskim objeździe trasy papieskiej pielgrzymki bierze udział ponad 30 dziennikarzy i fotoreporterów ogólnopolskich dzienników i tygodników, telewizji TVN, Polsat oraz przedstawiciele wielu stacji radiowych. Objazd ten jest pierwszą oficjalną wizytacją trasy papieskiej pielgrzymki dla mediów. W odbywających się dotąd objazdach brali udział głównie organizatorzy wizyty i przedstawiciele służb.

Grupa dziennikarzy uda się najpierw do Krakowa, gdzie zwiedzi oba place papieskich spotkań na Błoniach. Odwiedzi katedrę na Wawelu, gdzie Ojciec Święty modlić się będzie prywatnie, i uda się do sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie Papież spotka się z chorymi.

Następnie dziennikarze odwiedzą były obóz Auschwitz-Birkenau oraz oświęcimskie Centrum Dialogu i Modlitwy. Zwiedzą te miejsca, które odwiedzi i gdzie będzie się modlić Ojciec Święty, tj. blok nr 11 i celę śmierci o. Maksymiliana Kolbego, jak również Birkenau. Tam przy pomniku ofiar obozu nastąpi najważniejszy moment papieskiej wizyty w tym miejscu: spotkanie Benedykta XVI z byłymi więźniami obozu oraz przedstawicielami międzynarodowej społeczności żydowskiej. Ojciec Święty modlić się będzie wraz z przedstawicielami Żydów i innych religii i narodów, które ginęły w obozie zagłady. Stamtąd też skieruje swe przesłanie do świata.

W drugim dniu objazdu dziennikarze odwiedzą Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską oraz sanktuarium na Jasnej Górze.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg