Pierwsze wielkanocne orędzie Benedykta XVI i papieskie błogosławieństwo „Urbi et Orbi" będzie transmitowane do 65 krajów przez 102 stacje telewizyjne. Ojciec Święty wygłosi je 16 kwietnia w południe po zakończeniu Mszy św. na placu św. Piotra w Watykanie.
Również dzisiejsza Droga Krzyżowa w rzymskim Koloseum, rozpoczynająca się o godz. 21.15, a prowadzona przez Papieża, będzie szeroko transmitowana w świecie. 62 stacje telewizyjne przekażą ją do 42 krajów.
Transmisje z watykańskich obchodów Bożego Narodzenia i Wielkanocy są dostępne za darmo drogą satelitarną dla telewizji o zasięgu zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Natomiast koszty samych połączeń satelitarnych w krajach, które wymagają pomocy ekonomicznej, są pokrywane przez amerykańską organizację Rycerzy Kolumba.
Transmisje z wydarzeń Wielkiego Tygodnia w Watykanie są realizowane w koprodukcji Watykańskiego Centrum Telewizyjnego (CTV) i włoskiej państwowej stacji telewizyjnej RAI. Transmisje międzynarodowe są koordynowane przez Papieską Radę ds. Środków Społecznego Przekazu, która zapewnia komentarz w pięciu językach.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.