Wielkanocne orędzie Benedykta XVI transmitowane do 65 krajów

Pierwsze wielkanocne orędzie Benedykta XVI i papieskie błogosławieństwo „Urbi et Orbi" będzie transmitowane do 65 krajów przez 102 stacje telewizyjne. Ojciec Święty wygłosi je 16 kwietnia w południe po zakończeniu Mszy św. na placu św. Piotra w Watykanie.

Również dzisiejsza Droga Krzyżowa w rzymskim Koloseum, rozpoczynająca się o godz. 21.15, a prowadzona przez Papieża, będzie szeroko transmitowana w świecie. 62 stacje telewizyjne przekażą ją do 42 krajów.

Transmisje z watykańskich obchodów Bożego Narodzenia i Wielkanocy są dostępne za darmo drogą satelitarną dla telewizji o zasięgu zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Natomiast koszty samych połączeń satelitarnych w krajach, które wymagają pomocy ekonomicznej, są pokrywane przez amerykańską organizację Rycerzy Kolumba.

Transmisje z wydarzeń Wielkiego Tygodnia w Watykanie są realizowane w koprodukcji Watykańskiego Centrum Telewizyjnego (CTV) i włoskiej państwowej stacji telewizyjnej RAI. Transmisje międzynarodowe są koordynowane przez Papieską Radę ds. Środków Społecznego Przekazu, która zapewnia komentarz w pięciu językach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg