Papież osobą najbardziej godną zaufania

We Włoszech jest tylko jeden lider uznawany przez wszystkich, a nie jest on Włochem.

Chodzi o Papieża Franciszka. To osoba, do której ma zaufanie ponad 85 proc. Włochów, a wśród katolików liczba ta wzrasta do 90 proc. Franciszek jest osobą godną zaufania także dla 68 proc. mieszkańców Półwyspu Apenińskiego, którzy deklarują się jako niewierzący czy niekatolicy. Dane te podaje instytut badania opinii publicznej Demopolis, który przeprowadził sondaż z okazji 80. urodzin Papieża.

Zdaniem dyrektora agencji Pietro Vento tym, co najbardziej przekonuje do Franciszka opinię publiczną, jest jego spontaniczność i głęboka empatia z realnymi potrzebami ludzi. Podoba się także jego komunikatywny i niekonwencjonalny styl przełamujący tradycyjne schematy. Franciszek potrafi prowadzić dialog zarówno z wierzącymi, jak i niewierzącymi, odrzuca kompromisy i dopomina się o pomoc najbiedniejszym.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.