Hiszpania: ordynariusz dla obrządków wschodnich

Papież erygował ordynariat dla katolików obrządków wschodnich mieszkających na terenie Hiszpanii.

W kraju tym nie ma żadnych diecezji czy równorzędnych struktur administracyjnych tych obrządków, choć w związku z migracją jest tam ostatnio wielu wiernych do nich należących (np. grekokatolicy ukraińscy) i prowadzi się dla nich duszpasterstwo. Pierwszym ordynariuszem tych katolików został arcybiskup Madrytu Carlos Osoro Sierra.

Ordynariaty dla katolików wschodnich pozbawionych ordynariusza własnego obrządku istnieją również w kilku innych krajach, m.in. w Polsce, gdzie własnych biskupów obrządku wschodniego mają tylko grekokatolicy. Ordynariuszem wiernych pozostałych obrządków wschodnich jest u nas arcybiskup warszawski kard. Kazimierz Nycz.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.