Legat papieski na 1050-lecie chrztu już znany

Kard. Pietro Parolin, watykański sekretarz stanu, będzie legatem papieskim podczas uroczystości jubileuszowych 1050-lecia chrztu Polski. Przybędzie na zaproszenie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego.

Rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu ks. Maciej Szczepaniak poinformował w czwartek, że legat papieski weźmie udział w wydarzeniach zaplanowanych w Poznaniu na 15 i 16 kwietnia. Będzie przewodniczył mszy św. na poznańskim stadionie i wygłosi homilię z okazji jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.

Rzecznik dodał, że abp Gądecki zwrócił się z prośbą o przybycie do Polski przedstawiciela papieża Franciszka na uroczystości kościelno-państwowe, które odbędą się w Gnieźnie i w Poznaniu między 14 a 16 kwietnia.

"Sekretarz stanu upoważnił mnie do przekazania informacji, że przyjął zaproszenie do uczestniczenia w uroczystościach 1050. rocznicy chrztu Polski. Kard. Pietro Parolin przybędzie do Gniezna późnym wieczorem 14 kwietnia i weźmie udział we wszystkich wydarzeniach przewidzianych na piątek 15 i sobotę 16 kwietnia" - poinformował przewodniczącego KEP nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

15 kwietnia w Poznaniu odbędzie się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego pod przewodnictwem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski i msza św. w katedrze poznańskiej. Dzień później w stolicy Wielkopolski zaplanowano spotkanie ewangelizacyjne na miejskim stadionie dla ponad 30 tys. wiernych.

14 kwietnia uroczystości jubileuszowe odbywać się będą w Gnieźnie i na Ostrowie Lednickim.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg