Od więźniów dla Papieża "ser przebaczenia"

Franciszek spotkał się na audiencji ogólnej z grupą 200 więźniów i wolontariuszy ze Wspólnoty Papieża Jana XXIII.

Od więźniów dla Papieża "ser przebaczenia"   CTV Franciszek spotkał się na audiencji ogólnej z grupą 200 więźniów i wolontariuszy ze Wspólnoty Papieża Jana XXIII Wspólnota ta od lat zaangażowana jest ona we Włoszech w pracę z  osadzonymi w zakładach karnych, skoncentrowaną na przywracaniu ich społeczeństwu. Program zatytułowany „Wspólnota wychowująca razem z więźniami”, w którym uczestniczy aktualnie 200 osadzonych, przynosi doskonałe wyniki.

„We Włoszech 75 proc. więźniów po wyjściu na wolność wraca do swej przestępczej działalności, a z naszych podopiecznych robi to tylko 10 proc.” – podkreśla odpowiedzialny za program reedukacji Giorgio Pieri, który towarzyszył dziś obecnym i byłym więźniom na placu św. Piotra. W darze przekazali oni Papieżowi ogromny „ser przebaczenia”. Został on wyprodukowany w prowadzonym przez wspólnotę gospodarstwie rolnym.

„Dałem Ojcu Świętemu wspaniały ser wytworzony rękami ludzi, którzy popełnili wiele zła. Pokazuje to, że nawet najgorszy człowiek może w swym życiu uczynić coś dobrego” – podkreśla Antonello Gudagni, były więzień, który dzięki wspólnocie wrócił do normalnego życia. Przypomniał on zarazem, że Wspólnota Papieża Jana XXIII pozwala przestępcom doświadczyć sprawiedliwości reedukującej, która przynosi o wiele lepsze rezultaty, niż praktykowana w więzieniach sprawiedliwość zemsty czy kary. „Odzyskany dla społeczeństwa i zredukowany przestępca naprawdę może stać się nowym człowiekiem i spotkanie z Papieżem pozwoliło nam w to z nową mocą uwierzyć” – powiedział Gudagni.

Obejrzyj wideorelację z audiencji:

vatican Pope Francis General Audience 2016.02.24

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg