Papieskie rekolekcje: Pokój darem Boga

W kaplicy Redemptoris Mater Ojciec Święty wysłuchał pierwszego kazania adwentowego. Wygłosił je jak zwykle kaznodzieja domu papieskiego. Tegoroczne rozważania dotyczą pokoju jako daru Boga – mówi o. Raniero Cantalamessa OFM Cap.

„Temat rozważań pochodzi z przesłania, jakie usłyszeli pasterze w noc Bożego Narodzenia: pokój ludziom dobrej woli, a dokładniej ludziom, którzy są umiłowani przez Boga. Bożonarodzeniowe przesłanie pokazuje nam, że pokój to przede wszystkim dar, który przychodzi do nas z nieba, dar Boga. Jest to, by tak powiedzieć, podstawowy wątek, wokół którego utkany jest wszelki pokój ludzki. Bez tego daru z wysoka pokój ludzki zawsze jest czymś kruchym. Oczywiście ten dar staje się też zobowiązaniem, zadaniem, które trzeba wypełnić” – wyjaśnił papieski kaznodzieja.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.