Franciszek wdzięczny watykańskiej żandarmerii za wierną służbę

Watykańscy żandarmi świętują ku czci swojego patrona, Księcia Aniołów Michała. Wiąże się to z przypadającym w najbliższy poniedziałek 29 września liturgicznym świętem Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Z okazji tych obchodów Papież odprawił dziś rano dla korpusu żandarmerii Mszę w kaplicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego.

Wczoraj wieczorem żandarmi obchodzili swe święto patronalne w Ogrodzie Kwadratowym przy Muzeach Watykańskich. Abp Angelo Becciu z watykańskiego Sekretariatu Stanu odczytał im tam papieskie przesłanie z tej okazji. Ojciec Święty wyraża w nim korpusowi żandarmerii wdzięczność za wierną i ofiarną służbę, pełnioną dyskretnie, profesjonalnie i z ogromną miłością do Kościoła. Zachęca, by nadal wykonywali swą pracę cierpliwie i w duchu służebnym. „Ufajcie zawsze dobroci i wierności Pana, który stale jest przy nas i nigdy nas nie zawodzi” – pisze Franciszek do żandarmów.

O nowych wyzwaniach stojących przed korpusem żandarmerii mówił na wczorajszej uroczystości jego komendant Domenico Giani. Wskazał m.in. na walkę z praniem brudnych pieniędzy i z terroryzmem oraz związaną z tym międzynarodową współpracę. Przypomniał, że przez Watykan przewijają się codziennie tysiące ludzi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama