Watykańskie finanse wzorem dla Kościoła

„Watykańskie finanse mają być wzorem dla całego Kościoła. Trzeba wypracować rozwiązania, które sprawdzą się również na szczeblu lokalnym, w episkopatach i diecezjach” – mówi kard. Wilfrid Napier, członek Rady Ekonomicznej w Watykanie.

Wczoraj odbyło się jej kolejne spotkanie. Kard. Napier przybył na nie aż z RPA. Jak powiedział Radiu Watykańskiemu, Rada wypracowuje obecnie swoje statuty, a także zastanawia się nad skutecznymi mechanizmami finansowymi w Watykanie.

„Muszę powiedzieć, że Rada pracuje już bardzo dobrze. Jej to dobry zespół, ośmiu kardynałów i siedmioro świeckich, wysokiej klasy specjaliści, o dużym doświadczeniu. Jestem przekonany, że doprowadzimy do ważnych przemian. I nie chodzi nam o to, by coś krytykować, lecz by zrobić w finansach porządek. Abyśmy my sami byli zadowoleni z tego, jak Kościół obchodzi się z finansami, aby zasoby finansowe służyły rzeczywiście sprawom Kościoła, czyli ewangelizacji. Ewangelizacja to jednak nie tylko głoszenie Słowa, ale także życie według niego, a to oznacza między innymi troskę o tych, którzy sami nie potrafią się o siebie zatroszczyć” – powiedział kard. Napier. 

Przypomnijmy, że na czele Rady stoi kard. Reinhard Marx z Monachium. W jej obradach uczestniczyli również kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin oraz prefekt Sekretariatu Ekonomicznego kard. George Pell. Kolejne posiedzenie Rady odbędzie się w grudniu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama