„Watykańskie finanse mają być wzorem dla całego Kościoła. Trzeba wypracować rozwiązania, które sprawdzą się również na szczeblu lokalnym, w episkopatach i diecezjach” – mówi kard. Wilfrid Napier, członek Rady Ekonomicznej w Watykanie.
Wczoraj odbyło się jej kolejne spotkanie. Kard. Napier przybył na nie aż z RPA. Jak powiedział Radiu Watykańskiemu, Rada wypracowuje obecnie swoje statuty, a także zastanawia się nad skutecznymi mechanizmami finansowymi w Watykanie.
„Muszę powiedzieć, że Rada pracuje już bardzo dobrze. Jej to dobry zespół, ośmiu kardynałów i siedmioro świeckich, wysokiej klasy specjaliści, o dużym doświadczeniu. Jestem przekonany, że doprowadzimy do ważnych przemian. I nie chodzi nam o to, by coś krytykować, lecz by zrobić w finansach porządek. Abyśmy my sami byli zadowoleni z tego, jak Kościół obchodzi się z finansami, aby zasoby finansowe służyły rzeczywiście sprawom Kościoła, czyli ewangelizacji. Ewangelizacja to jednak nie tylko głoszenie Słowa, ale także życie według niego, a to oznacza między innymi troskę o tych, którzy sami nie potrafią się o siebie zatroszczyć” – powiedział kard. Napier.
Przypomnijmy, że na czele Rady stoi kard. Reinhard Marx z Monachium. W jej obradach uczestniczyli również kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin oraz prefekt Sekretariatu Ekonomicznego kard. George Pell. Kolejne posiedzenie Rady odbędzie się w grudniu.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.