Szczecin: Czwarte dziecko w oknie życia

Około godz. 4.45 nad ranem w poniedziałek w szczecińskim Oknie Życia została znaleziona dziewczynka.

To czwarte niemowlę pozostawione w Oknie, którym opiekują się siostry ze zgromadzeń Uczennic Krzyża oraz służebniczek starowiejskich.

Dziewczynkę przyniesiono w nosidełku, była odpowiednio ubrana i nakarmiona – poinformował KAI ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Dziewczyna jest obecnie w szpitalu, lekarze badają jej stan zdrowia. Wkrótce Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich rozpocznie procedurę umieszczenia dziecka w opiece zastępczej, a następnie w nowej rodzinie.

Okno Życia znajdujące się przy ul. Królowej Korony Polskiej 28 w Szczecinie powstało w 2009 r. Pierwsze dziecko trafiło do niego w styczniu 2011 r. Drugie zakonnice znalazły w 2012 r., a trzecie rok później.

Oknem Życia opiekują się siostry ze Zgromadzenia Uczennic Krzyża i ze Zgromadzenia Służebniczek Starowiejskich. Na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej podobne miejsca znajdują się także przy siedzibie Caritas w Stargardzie Szczecińskim oraz przy szpitalu w Goleniowie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama