Transmisja z kanonizacji na rzymskich placach

Na najpiękniejszych placach i w centralnych punktach Rzymu będzie można 27 kwietnia obserwować na siedmiu wielkich telebimach mszę kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII. Transmisje będą prowadzone w różnych językach; po polsku na Piazza Navona.

Władze Wiecznego Miasta liczą się z tym, że nie wszyscy pielgrzymi zmieszczą się na placu Świętego Piotra i dlatego postanowiły umożliwić tym, którzy pozostaną w historycznym centrum Rzymu, udział we mszy dzięki transmisji z Watykanu.

Na Piazza Farnese, gdzie stoi pałac ambasady Francji, na telebimie będzie można obejrzeć przekaz w języku francuskim.

Na jednym z największych placów włoskiej stolicy, Piazza Navona, gdzie znajduje się słynna fontanna Czterech Rzek Berniniego, prowadzony będzie przekaz po włosku i po polsku. W noc poprzedzającą kanonizację otwarty będzie położony na tym placu kościół świętej Agnieszki (San Agnese in Agone), gdzie wierni będą mogli spowiadać się po polsku.

Trzy telebimy ustawione zostaną na via dei Fori Imperiali między Placem Weneckim a Koloseum. Transmisję z mszy kanonizacyjnej oglądać będzie można także koło Zamku świętego Anioła w pobliżu Watykanu , gdzie będą zapewne stać tłumy wiernych, oraz na placu przed bazyliką Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore).

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama