Męka Chrystusa na Trafalgar Square

Po raz piąty z rzędu jeden z głównych placów Londynu, Trafalgar Square zamieni się w Jerozolimę sprzed dwóch tysięcy lat. W Wielki Piątek będzie tam dwukrotnie odtworzona Męka Pańska.

Wykona ją 80 aktorów z zespołu Wintershall Players. Spodziewany jest udział ponad 20 tys. widzów. Modlitwę na zakończenie pierwszego przedstawienia odmówi kard. Vincent Nichols, metropolita Westminsteru.

Hierarcha cieszy się, że ludzie należący do różnych wyznań chrześcijańskich przypomną londyńczykom dlaczego mają dzień wolny w Wielki Piątek. - Przedstawienie Męki Jezusa na Trafalgar Square ukaże prawdziwe znaczenie Wielkanocy - uważa kardynał.

Autor scenariusza i reżyser Peter Hutley powiedział, że wsparcie jakie zespół otrzymuje od wielu Kościołów ukazuje jedność różnych wyznań, gdy chodzi o narodziny nauczanie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. - Mam nadzieję, że przedstawienie przyniesie wiarę w Chrystusa tym, którzy Go nie znają, przypomni znającym i ukaże wiarę jako największy dar, jaki ludzkość może otrzymać - zaznaczył Hutley.

Koszt produkcji dwóch - darmowych dla widzów - przedstawień pasji wynosi ponad 100 tys. Funtów (ponad 500 tys. zł).

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama