TVP będzie transmitować kanonizację

Mszę kanonizacyjną papieży będzie transmitować 27 kwietnia z Watykanu Telewizja Polska. W kwietniu na jej antenach będzie można oglądać programy i filmy poświęcone Janowi XXIII i Janowi Pawłowi II, a w poniedziałek w internecie wystartuje serwis poświęcony Papieżowi-Polakowi.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego mszę kanonizacyjną papieży Jana XXIII i Jana Pawła II będzie można obejrzeć w trzech stacjach: TVP 1, TVP Info i TVP Polonia.

Telewizja publiczna z okazji kanonizacji przygotowała również reportaże, specjalne programy, filmy, relacje oraz transmisje z koncertów.

W Jedynce zostanie wyemitowanych 30 odcinków cyklu "Metr od świętości" w reż. Przemysława Hausera. Serial opowiada o prywatnym życiu papieża Polaka widzianego oczami jego osobistego fotografa Arturo Mari.

W TVP 1 będzie można również zobaczyć film "Cud na Kostaryce" w reż. Elżbiety Ruman o Floribeth Mora Diaz, której uzdrowienie z tętniaka mózgu zostało uznane przez papieża Franciszka za cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II.

Stacja nada też obraz "Nasz profesor papieżem" w reż. Grzegorza Linkowskiego o pracy Karola Wojtyły w Katedrze Etyki na Wydziale Filozoficznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz "Papieskie Okno. Franciszkańska 3" w reż. Piotra Kota ukazujące nieznane dotąd nagrania ze spotkań papieża z młodzieżą w oknie przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Obraz "Santo Subito. Relikwie i pamięć" w reż. Grzegorza Tomczaka ukazuje Jana Pawła II w świetle wyznań osób duchownych, które pełniły funkcje drugich sekretarzy papieża.

W filmie "Jan XXIII" Leszek Wasiuta przedstawia sylwetkę papieża, który działał na rzecz otwarcia Kościoła katolickiego.

Telewizyjna Jedynka będzie też transmitować 26 kwietnia koncert "Kolory miłosierdzia" z Łagiewnik. 27 kwietnia Dwójka pokaże koncert Placido Domingo, który wykona utwory napisane do wierszy Karola Wojtyły i zaprezentowane na płycie "Amore Infinito".

22 kwietnia w Teatrze TV w TVP Kultura zostanie zaprezentowana sztuka "Narty Ojca Świętego" Jerzego Pilcha w reż. Piotra Cieplaka.

"Papieskie pielgrzymki do Polski" przypomni TVP Historia.

W kwietniu TVP nada też specjalne odcinki programów: "Świat się kręci" (2 kwietnia w TVP 1), "Prawdę mówiąc" (26 kwietnia w TVP Info), "Między ziemią a niebem" (27 kwietnia w TVP 1);,"Kościół z bliska" (27 kwietnia w TVP Info), "Sąsiedzi" (27 kwietnia w TVP INFO) czy "Dziś wieczorem" z Watykanu (25 i 27 kwietnia w TVP Info).

W poniedziałek ruszy specjalny serwis internetowy kanonizacjajp2.tvp.pl. Będzie można tam śledzić transmisje, udostępnione zostanie także archiwum papieskie z filmami dokumentalnymi oraz fragmentami papieskich homilii wygłaszanych przez Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Polski, a także mapa, która przypomni szlak pielgrzymkowy papieża.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg