Przez poświęcenie pomnika Matki Bożej Patronki Pokoju Argentyna i Chile potwierdziły wolę dalszej integracji i pojednania.
Monument stanął w symbolicznym miejscu, opodal przejścia granicznego Integración Austral na górze Aymon. Kompozycja składa się z ołtarza do sprawowania Eucharystii oraz dwóch konstrukcji symbolizujących ręce skierowane ku Bogu w geście modlitwy. W centrum znajduje się figura Maryi trzymającej w ręce białego gołębia, który oznacza pokój.
Kamień węgielny pod pomnik wmurowały w 2008 r. prezydent obydwu krajów: Cristina Fernández i Michelle Bachelet. Miał to być dar wdzięczności za mediację Jana Pawła II, którego interwencja i zabiegi dyplomatyczne zapobiegły zbrojnemu konfliktowi między Argentyną i Chile. Oba kraje zobowiązały się wówczas do zaniechania dalszej eskalacji napięcia.
Uroczystości poświęcenia pomnika przewodniczyli ordynariusze dwóch diecezji, argentyńskiej Río Gallegos, bp Miguel Ángel D’Annibale, i chilijskiej Punta Arenas, bp Bernardo Miguel Bastres Florence SDB. „Niech ten monument przypomina nam zawsze nasze zobowiązanie do pracy i budowania pokoju między obu narodami” – modlili się hierarchowie podczas inauguracji.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.