Dotychczasowy przebieg naszej wizyty „ad limina” w Watykanie oceniam bardzo pozytywnie. Kluczowe było spotkanie z Ojcem Świętym, który przyjmie nas jeszcze w piątek i wygłosi zapewne przemówienie z konkretnymi sugestiami - powiedział KAI kard. Kazimierz Nycz.
Metropolita warszawski jest jednym z ok. 90-ciu biskupów polskich, którzy od 1 lutego przebywają w Watykanie, nawiedzając groby apostołów Piotra i Pawła oraz bazyliki większe, a także rozmawiając w urzędach Kurii Rzymskiej.
Drugim priorytetem - zauważył kard. Nycz - jest sprawa rodziny. Jak powiedział metropolita warszawski wszędzie, nie tylko w Radzie ds. Rodziny, ale w całej Kurii i na całym świecie jest to sprawa pierwszoplanowa i wydaje się, że wszyscy, z papieżem na czele, dostrzegają, że w ostatnich latach rodzina najbardziej ucierpiała na relatywizmie światowym w podejściu do moralnych i społecznych spraw.
Metropolita podkreślił także, że papież Franciszek traktuje jako bezwzględny priorytet nauczania chrześcijańskiego kwestię ubogich, uważając, że bez zapewnienia pomocy tym grupom ludzi Kościół w głoszeniu Ewangelii miłości będzie niewiarygodny.
Wizyta „ad limina” polskich biskupów w Watykanie potrwa do najbliższej soboty.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.