Kard. Nycz: To było kluczowe

Dotychczasowy przebieg naszej wizyty „ad limina” w Watykanie oceniam bardzo pozytywnie. Kluczowe było spotkanie z Ojcem Świętym, który przyjmie nas jeszcze w piątek i wygłosi zapewne przemówienie z konkretnymi sugestiami - powiedział KAI kard. Kazimierz Nycz.

Metropolita warszawski jest jednym z ok. 90-ciu biskupów polskich, którzy od 1 lutego przebywają w Watykanie, nawiedzając groby apostołów Piotra i Pawła oraz bazyliki większe, a także rozmawiając w urzędach Kurii Rzymskiej.

Drugim priorytetem - zauważył kard. Nycz - jest sprawa rodziny. Jak powiedział metropolita warszawski wszędzie, nie tylko w Radzie ds. Rodziny, ale w całej Kurii i na całym świecie jest to sprawa pierwszoplanowa i wydaje się, że wszyscy, z papieżem na czele, dostrzegają, że w ostatnich latach rodzina najbardziej ucierpiała na relatywizmie światowym w podejściu do moralnych i społecznych spraw.

Metropolita podkreślił także, że papież Franciszek traktuje jako bezwzględny priorytet nauczania chrześcijańskiego kwestię ubogich, uważając, że bez zapewnienia pomocy tym grupom ludzi Kościół w głoszeniu Ewangelii miłości będzie niewiarygodny.

Wizyta „ad limina” polskich biskupów w Watykanie potrwa do najbliższej soboty.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama