Rosja: Wizyta patriarchy z Syrii

W stolicy Rosji przebywa greckoprawosławny patriarcha Antiochii i całego Wschodu Jan X. W programie wizyty znalazły się spotkania z patriarchą Cyrylem, przedstawicielami władz Federacji Rosyjskiej oraz udział w uroczystościach odbywających się obecnie w Moskwie.

Dzisiaj patriarcha moskiewski Cyryl i antiocheński Jan X wspólnie celebrowali liturgię w soborze katedralnym Chrystusa Zbawiciela. Oczekuje się, że na najbliższym spotkaniu dwustronnym patriarchowie omówią sytuację w Syrii i zastanowią się nad sposobami obrony praw chrześcijan w Syrii i na Bliskim Wschodzie. Pod jurysdykcję patriarchatu antiocheńskiego podlega Syria, Liban i wiele innych krajów Bliskiego Wschodu, w których prawa chrześcijan są drastycznie gwałcone.

Jutro Cyryl I wraz z Janem X, w Pałacu Kremlowskim dokonają uroczystego otwarcia XXII Międzynarodowych Wykładów Bożonarodzeniowych poświęconych dziedzictwu św. Siergieja Radoneżskiego. Jan X odwiedzi też prawosławne sanktuarium w Siergiejew Posadzie. W trakcie wizyty w Moskwie spotka się z przedstawicielami miejscowych władz państwowych, z którymi rozmawiać będzie na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza w Syrii. Wizyta patriarchy antiocheńskiego w Moskwie zakończy się 30 stycznia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg