Ateiści wykrzywiają wyniki ankiety?

Kard. Erdö przypomina, że na ankietę nt. rodziny mają odpowiedzieć głównie biskupi.

- Nie wszyscy, którzy odpowiadają na ankietę Watykanu na temat rodziny i ewangelizacji, która ma posłużyć do przygotowania następnego synodu biskupów, są katolikami, częścią Kościoła lub ludźmi wiary – powiedział delator generalny synodu biskupów, który odbędzie się w październiku 2014 roku, kard. Peter Erdö, w rozmowie z „Catholic Herald”.

Watykan rozesłał ankietę do biskupów, którzy z kolei przesłali ją do poszczególnych parafii. Ma ona pomóc hierarchom w odpowiedzi na pytania odnośnie współczesnych problemów rodziny i ewangelizacji. – Nie chcemy uzależniać Dobrej Nowiny lub Nauki Kościoła od przeglądu poglądów – dodał Erdö.

Działanie niektórych Episkopatów idzie na przekór temu założeniu. Konferencja Episkopatu Anglii i Walii umieściła ankietę w Internecie, z możliwością odpowiedzi on-line. Podobnie postąpili biskupi w Szwajcarii. – Także katolicy w Szwajcarii są zaproszeni do przekazywania swoich uwag, krytyki i oczekiwań. Oczywiście dotyczy to także członków ich rodzin oraz partnerów, bez względu na wyznanie lub religię – napisali w oświadczeniu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.