Nowa metodologia synodu biskupów

Rada Zwyczajna Synodu Biskupów wypracowała nową metodę obrad synodalnych. Zostanie ona zastosowana na zaplanowanym na październik zgromadzeniu nadzwyczajnym.

Dowiadujemy się tego z komunikatu po posiedzeniu rady, które odbyło się we wtorek i środę. W pierwszym dniu obradom przewodniczył Papież Franciszek. Zrewidowano i uzupełniono projekt dokumentu roboczego (Instrumentum laboris) przyszłego zgromadzenia. Ponadto sekretarz generalny Synodu kard. Lorezzo Baldisseri podziękował Papieżowi, że zechciał podnieść do rangi biskupa podsekretarza Synodu ks. Fabia Fabene, aby „jeszcze bardziej umocnić kolegialność afektywną i rzeczywistą, która jest istotnym elementem Synodu Biskupów”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.